No cóż, kiedyś trzeba zacząć :)
Teksty to głównie opracowania tekstów z Phoronix, zachęcam przeczytanie ich w oryginale. Dodatkowo będą to raczej (podane teksty) skierowane dla szerszej widowni, więc nie znajdziesz tu konkretnej informacji nt. Poprawek w Mesie. Oczywiście lista jest subiektywna.

1) UBports pracuje nad rozwojem Ubuntu Phone.Po porzuceniu projektów przez Canonical pieczę nad Ubuntu Phone ma zamiar wziąć Ubports, dostał na ten cel pensję od społeczności - 1103 dolary miesięcznie z patronite.

https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=UBports-May-13

2) Android „O”Największą premierą tego tygodnia jest Android „O”. Konferencja chyba zakończona sukcesem, google planuje walczyć z fragmentacją poprzez oddzielenie rdzenia od właściwego systemu, dodatkowo pracują nad Androidem „Go”, który będzie zoptymalizowanym systemem (i prawdopodobnie lekkimi aplikacjami po pokazie Youtube Go) dla telefonów z krajów rozwijających się, które mają zwykle 1GB ramu.

Osobiście jestem zwolennikiem lekkiego oprogramowania, które może zastąpić ciężkie, nawet mając ultra szybki komputer … tak więc brawo.

To oczywiście nie wszystko, ale to krótkie podsumowanie :) Dodam, że będą samochody z Android Auto …

https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Android-O-DP-2

3) Open Sourceowy Windows – ReactOS został wydany w wersji 0.4.5System operacyjny ReactOS to próba odtworzenia Windowsa na zasadach wolnego oprogramowania.

Nowa wersja przygotowuje się do wsparcia dla EFI, poprawki w technologii „Plug & Play”, usprawnienia w podsystemie Win32 i systemie plików FAT32. Zmiany nie pominęły konsoli czy ReactX / DirectX.

https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=ReactOS-0.4.5-Released

4) Wine-Staging 2.8 z usprawnieniami w oszukiwaniu aplikacji odczytującymi DLL.Wine samo w sobie jest programem (powiedzmy) dla Linuksa. Więc wszystkie jego biblioteki (odpowiedniki dll w Wine) są linuksowymi bibliotekami. Aby zapewnić kompatybilność tworzy się w plikach wirtualnego dysku tzw. placeholdery, które w ostatecznym rozrachunku są czymś w rodzaju linków do prawdziwych bibliotek. Problem pojawia się gdy jakiś DRM nie używa do odczytu tych plików systemowych funkcji, tylko pisze własne – często następuje crash aplikacji w tym wypadku. Nowe funkcje w Wine Staging zapobiegają temu.

https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Wine-Staging-2.8


0.000 USD

Zasilane przez Steem.