• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arch Linux - dlaczego warto go wybrać ?
Może zacznę od tego, że ten system dla zaawansowanych użytkowników (jak i czasami dla tych początkujących) nadaje się najbardziej ze wszystkich.

A dlaczego ?
Osoby początkujące mogą dzięki niemu nauczyć się instalacji systemu Linux z poziomu komend i zamiast od instalatora dostawać gotowe oprogramowanie (nawet czasem rzeczy które tylko zamulają) mogą sami wybrać co chcą instalować.
Kto wie, może ktoś po kilku takich instalacjach zacznie instalować Debiana i Ubuntu z poziomu wiersza poleceń ? Smile

W swoim artykule na moim blogu wymieniłem takich kilka ważnych rzeczy, które należy mieć na uwadze, oraz jeszcze podrzucam dwa inne linki (również z mojego bloga) jak można sobie ułatwić czasami życie Archem Smile

Miłej lektury !

1) Arch Linux nadzieją - artykuł #1
2) Wygląd Gnome Shell w Arch Linux
3) Reinstalacja Grub w Arch Linux

PS. Te notki (poradniki, w tym artykuł) powstały z pomocą takich osób jak: Kazi, Olgierd, Evilus, Beherit !
  Odpowiedz
Chociaż na start warto pomyśleć może alternatywnie o Manjaro, czyli oparty na Archu system. Nie jest on trudny, a w razie "przejścia" będzie mniejszy szok. Polecam jako alternatywę

Fervi
  Odpowiedz
Co do Manjaro to racja, chociaż ja od razu "wypłynąłem na głęboką wodę" Big Grin
  Odpowiedz
@Ferexio
To wspomnę, że trzeci link jest taki sam jak drugi ... Smile

Fervi
  Odpowiedz
Naprawione Smile
  Odpowiedz
W sumie dla początkujących Archa bym nie polecał, zraziliby się do Linuksa... to tak samo jakby polecać Gentoo.

Dla początkujących już prędzej Debiana bym polecił (butthurt archowców za 3, 2, 1...), ale jak jest Manjaro, to chociaż początkujący otrzaskają się z pacmanem.
[Obrazek: debian_banner.png]
  Odpowiedz
Fakt, najlepszy na start Debian bo sam uczyłem się na 6.0, ale w Archu najbardziej podoba mi się to, że przy reinstalacji mogę np. zachować katalog srv home i inne które są dla mnie ważne.
  Odpowiedz
Przecież w Debianie też możesz Big Grin

Fervi
  Odpowiedz
Nie tak jak w Archu ;-;
  Odpowiedz
A jak jest w Archu? Przecież partycje te możesz zachować jak w każdej innej dystrybucji...
[Obrazek: debian_banner.png]
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości