• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabela oprogramowania dla Androida
#1
Przejdź do:
Emulatory


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
EmulatoryZnajduje się w F-DroidOpis
RetroArchNie* (Istnieje zewnętrzne repozytorium)Retroarch można podsumować jako narzędzie do zarządzania silnikami emulatorów. Za jego pomocą możecie odpalić dziesiątki emulatorów i silników gier z jednej aplikacji. Jeśli to możliwe sam Retroarch rozpozna dany format i wybierze odpowiedni emulator. Jest o tyle interesujący, gdyż obsługuje wiele trudnodostępnych lub niedostępnych silników jak np. PCSX-ReARMed, MAME, DeSmuME. Niestety nie zawsze owe silniki są poprawnie zoptymalizowane pod architekturę ARM przez co potrafią chodzić wolniej niż ich "Androidowe" odpowiedniki.
* Stara wersja
Mupen64Plus AETakOstatni przedstawiciel kartridżowego imperium Nintendo, czyli Nintendo 64 ma swój emulator pod Androidem.
Exagear
         
Nie (Program niewolny)
         
Exagear to emulator x86 (komputera) z Wine. Dzięki temu, że nie emuluje całego systemu, a tłumaczy instrukcje - działa szybko. Stworzony został do uruchamiania gier (starych) z Windowsa na Androida. Sam program wspiera z 30 tytułów, natomiast można mu wgrać każdą inną dowolną grę. Ja grałem w serię Yu-Gi-Oh! Power Of Chaos i wszystko działa bez zarzutów.
DraStic
         
Nie (Program niewolny) DraStic to emulator Nintendo DS. Swoją popularność na platformie mobilnej zawdzięcza wysokiej wydajności i kompatybilności z tytułami.
NDS4Droid
         
Tak
         
NDS4Droid to projekt emulatora DS (tak jak DraStic) będący portem komputerowego DeSmuMe. Sam projekt niestety nie przetrwał czasu, głównym powodem jest wykorzystanie DeSmuMe, który bardzo szybkim emulatorem nie jest - przez co trzeba mieć naprawdę mocny sprzęt by grać płynnie w gry. Jako "następcę" (darmowego) proponuję RetroArch z rdzeniem DeSmuMe.
PPSSPP
         
Tak
         
PPSSPP to emulator PlayStation Portable na Androida. Cechuje się wysoką wydajnością (jak na sprzęt jakim jest PSP), częstymi aktualizacjami i wysoką kompatybilnością. Sam emulator jest darmowy, ale można kupić płatną wersję, która różni się ikonką (pieniądze wydane zostają na rozwój PSP - nie ma żadnych nowych funkcji).
Limbo
         
Nie
         
Limbo to pełny emulator x86 bazujący na QEMU. W porównaniu do Exagear jest to emulator "pełny" - czyli emuluje wszystkie podzespoły komputera, ale przez to działa o wiele wolniej od Exagear, jednak (to są moje domysły) nowa architektura ARM zawiera wsparcie dla wirtualizacji, przez co na pewno systemy ARMowe będą chodzić szybko (może x86 też).
aFreeBox
         
Nie
         
aFreeBox to emulator DOSa. Bazuje na tym samym kodzie co DosBox Turbo, jednak opiera się na domyślnym kompilatorze, a nie zoptymalizowanym. Moim zdaniem nadaje się do emulacji Windowsa z powodu tego, że na najnowsze gry (bez KVM na pewno) nie ma co marzyć, a starsze gry chodzą pod DOSem + Windowsem, który można wyemulować.
Reicast
         
Nie*
         
Reicast to emulator Segi DreamCast, czyli pierwszej konsoli szóstej generacji konsol. Sama niestety konsola długo nie pożyła i została w ciągu 2-3 lat od premiery - wycofana, ale powstało na nią sporo tytułów. Sam emulator działa bardzo dobrze na starszych telefonach.
* Stara wersja
         
Dolphin
         
Nie*
         
Dolphin to emulator konsoli GameCube i Wii. Sam emulator nie jest najszybszy, ale nowe smartfony różnie sobie radzą z grami (niektóre działają bardzo szybko, niektóre wolniej). Emulator szybko się rozwija, więc są szanse na dotarcie do punktu wspólnego - wydajności smartfonów i emulatora, przez co w niedalkiej przyszłości wszystkie gry mogą chodzić bardzo płynnie.
* Stara wersja
Play!
         
Nie
         
Play to nowy (i niestety - mało użyteczny) emulator Sony PlayStation 2. Emulator szybko się rozwija, ale może trochę czasu upłynąć zanim będzie w stanie płynnie uruchamiać jakiekolwiek gry. Wpisałem go jako ciekawostkę, bo sam emulator - działa.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości