• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie Linuksowego (i nie tylko) tygodnia (Tydzień 20)
#1
No cóż, kiedyś trzeba zacząć Smile
Teksty to głównie opracowania tekstów z Phoronix, zachęcam przeczytanie ich w oryginale. Dodatkowo będą to raczej (podane teksty) skierowane dla szerszej widowni, więc nie znajdziesz tu konkretnej informacji nt. Poprawek w Mesie. Oczywiście lista jest subiektywna.

1) UBports pracuje nad rozwojem Ubuntu Phone.

Po porzuceniu projektów przez Canonical pieczę nad Ubuntu Phone ma zamiar wziąć Ubports, dostał na ten cel pensję od społeczności - 1103 dolary miesięcznie z patronite.

https://phoronix.com/scan.php?page=news_...rts-May-13

2) Android „O”

Największą premierą tego tygodnia jest Android „O”. Konferencja chyba zakończona sukcesem, google planuje walczyć z fragmentacją poprzez oddzielenie rdzenia od właściwego systemu, dodatkowo pracują nad Androidem „Go”, który będzie zoptymalizowanym systemem (i prawdopodobnie lekkimi aplikacjami po pokazie Youtube Go) dla telefonów z krajów rozwijających się, które mają zwykle 1GB ramu.

Osobiście jestem zwolennikiem lekkiego oprogramowania, które może zastąpić ciężkie, nawet mając ultra szybki komputer … tak więc brawo.

To oczywiście nie wszystko, ale to krótkie podsumowanie Smile Dodam, że będą samochody z Android Auto …

https://phoronix.com/scan.php?page=news_...oid-O-DP-2

3) Open Sourceowy Windows – ReactOS został wydany w wersji 0.4.5

System operacyjny ReactOS to próba odtworzenia Windowsa na zasadach wolnego oprogramowania.

Nowa wersja przygotowuje się do wsparcia dla EFI, poprawki w technologii „Plug & Play”, usprawnienia w podsystemie Win32 i systemie plików FAT32. Zmiany nie pominęły konsoli czy ReactX / DirectX.

https://phoronix.com/scan.php?page=news_...5-Released

4) Wine-Staging 2.8 z usprawnieniami w oszukiwaniu aplikacji odczytującymi DLL.

Wine samo w sobie jest programem (powiedzmy) dla Linuksa. Więc wszystkie jego biblioteki (odpowiedniki dll w Wine) są linuksowymi bibliotekami. Aby zapewnić kompatybilność tworzy się w plikach wirtualnego dysku tzw. placeholdery, które w ostatecznym rozrachunku są czymś w rodzaju linków do prawdziwych bibliotek. Problem pojawia się gdy jakiś DRM nie używa do odczytu tych plików systemowych funkcji, tylko pisze własne – często następuje crash aplikacji w tym wypadku. Nowe funkcje w Wine Staging zapobiegają temu.

https://phoronix.com/scan.php?page=news_...taging-2.8
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości